1. Kapitola

10. června 2007 v 21:40 | Ifulda |  - Catrin
Tak tady je první kapitola, kterou jsem dnes psala, ale ještě jsem to nekontrolovala, a protože se mi mooooc nechce, tak mě prosím omluvte ze chyby, děkuji.
P.S.: za komentářky budu jenom ráda :-D
Čtrnáctiletá, hubená a asi sto šedesát pět centimetrů vysoká dívka právě klečela u dvou mrtvých těl jejích rodičů. Měla černé vlasy, dlouhé po lopatky, které měla sestříhané, proto jí kratčí pramínky vlasů překrývaly obličej. Měla velmi uplakané oči. Plakala, velmi plakala! Proč se to muselo stát? Proč zrovna oni, proč ne já? Topila se ve v myšlenkách. Mohla jsem tomu zabránit! Mohla, ale já jsem to nezvládla! Proč? Najednou ji někdo začal pomalu zvedat na nohy a něco jí říkal, ona ho ale nevnímala. Nechtěla odejít od svých rodičů, chtěla tady s nimi zůstat! Ale její snažení, vykroutit se ze silného sevření, bylo marné. Catrin začala ještě více brečet a volat na své rodiče, oni jí však neodpovídali. Byli mrtví. Mrtví! Catrin tomu ale nevěřila, určitě je nějaká možnost je ještě zachránit! Najednou se ji podlomila kolena, ale ruce, které ji drželi, nepovolily. Někdo si ji vzal do náruče a šeptal jí uklidňující slova, ona je však nevnímala. Po chvíli se schoulila k člověku, který ji měl v náručí a obrovským vyčerpáním usnula.
Vše se jí znovu zopakovalo. To, na co chtěla už na vždy zapomenout se jí ve snu připomnělo:
Byly prázdniny, pár dnů do začátku nového školního roku, krásný sluneční den a Catrin spolu s jejím o dva roky starším bratrem, Tomem, mámou a tátou, byli doma a spolu si povídali a hráli hry, tak jako vždy přes oběd, když nejvíce pražilo sluníčko. Právě hráli Řachavého Petra, když se najednou v místnosti, kde byli, objevila v krbu něčí hlava.
"Makeu." promluvil člověk v krbu směrem k Catrininu otci, "Je to opravdu velmi zlé, ve Francii útočí smrtijedi, nikdo z nás to nečekal, bylo to velmi náhlé, ještě nikdy ve Francii neútočili, nevíme, proč to udělali, ale potřebujeme všechny posily, každého schopného, vezmi i tvé děti, už jsou připraveni na boj, pospěšte si, přemístěte se na ministerstvo, prosím, potřebujeme každého schopného kouzelníka, umírají tam nejenom kouzelníci, ale také mudlové, prosím, přijďte nám také na pomoc." jeho hlas byl plný beznaděje, strachu a bolesti. Make se se strachem v očích podíval na svoji manželku. Ta váhavě přikývla.
"Dobře, přijdeme tam, jak jen nejdřív dokážeme." odpověděl Make.
"Děkuji vám, už vás očekáváme." pak muž v krbu zmizel.
"Děti, vím, že je to váš první boj, ale vzpomeňte si na vše, co jste se ve škole naučili. Smrtijedi jsou stoupenci lorda Voldemorta, nevím, co pohledávají ve Francii, místo, které bylo vyhlášeno za bezpečné, ale musíme jim pomoci. Nejsem rád, že jsme do toho zatáhli i tebe, Cat, ale musíme jim jít na pomoc. Drž se vzadu a pokus se hlavně bránit, než útočit. Vím, že si velmi nadaná a hlavně nerozvážná, proto se drž daleko od jádra boje." řekl otec a poté se otočil na jejího bratra. "Johnny, ty hlavně co možná nejvíc chraň svoji sestru, umíš toho o něco víc, než ona, i když je Cat nejlepší v ročníku a projevují se u ní nové vlastnosti, oba se snažte navzájem chránit, bojím se o vás, slibte mi, že se budete snažit, aby se vám nic nestalo!"
"Slibuji." řekli oba sourozenci najednou.
"Dobře, ale ještě vám chci říct jednu věc, kdyby se mně a mamince něco stalo-"
"Ale tati-"
"Nepřerušuj mě prosím, Cat! Je opravdu možné, že se nám něco stát může, kdyby ano, slib mi ještě jedno, Johnny, už pár dnů jsi plnoletý, proto slib, že se budeš o svou sestru starat." řekl otec a podíval se na Johnnyho.
"Samozřejmě, že budu. Je to přece moje sestřička." odpověděl. Opravdu měl svou sestru rád a ona zase jeho. Užili si spolu velmi legrace, vždy se podrželi, když jim bylo nejhůř a vždy se tomu druhému bez problémů se vším svěřovali, když je něco trápilo. Byli to opravdu sourozenci, jak se patří.
"Tak dobrá, jdeme. Cat, ty se ještě neumíš přemísťovat, tak půjdeš se mnou." řekl otec.
"Jste všichni připraveni?" zeptala se maminka svým milým hlasem, ve kterém byl však slyšet náznak strachu. Pak pokynula všem na znamení, aby se přemístili.
"Jsem rád, že jste přišli." řekl muž, který byl ještě před chvílí v krbu Greenových. "Pojďte, už to tam moc dlouho nevydržíme. Vy-víte-kdo chce nejspíše obsadit ministerstvo." pak ho čtyř členná rodina následovala až k místu boje. Vypadala to tam opravdu hrozně. Všude byly jenom vidět kletby. Catrininy rodiče se do boje zapojili okamžitě, zato Cat tam jenom strnule stála a dívala se na tu katastrofu.
"Pojď, Cat. Musíme jim pomoct." řekl její bratr. Cat ho poslechla. Uměla opravdu dobře bojovat, protože se učila hodně kouzel navíc, než co brali ve škole, jak si její otec přál. Učila se spolu s jejím bratrem kouzla z černé magie, ani nevěděla proč, prostě jí to otec řekl. Nyní ale pochopila. Její táta věděl, že jednou, možná i víckrát, budou muset bojovat proti zlu a chtěl je na to připravit.
Cat spolu s Johnnym se také zapojili do souboje. Za chvíli přišla ministerstvu posila, takže měli jasně navrch, pak se ale stalo to, čeho se nejvíce obávali. Přemístil se tam i samotný lord Voldemort. Všichni na chvíli přestali bojovat, než se vzpamatovali. pak ale Pán zla vyslal smrtící kletbu na nějakého bystrozora, který se skácel mrtvý k zemi. Tím začal boj nanovo. Cat se držela otcových pokynů a spolu se svým bratrem zůstávali v zadu. Cat se stále otáčela na své rodiče, aby zjistila, že jsou v pořádku, pak ale její otec začal bojovat se čtyřmi smrtijedy najednou. Cat to velmi polekalo a běžela mu na pomoc. Než však k němu doběhla, Voldemort na jejího otce vyslal smrtící kletbu a on se s prázdným výrazem zapotácel k zemi. Cat se zastavila a po tváři jí sklouzla velká slza. Pak se s obrovskou zlostí otočila na Voldemorta, který si jí nyní všiml a na tváři se mu objevil ledový úsměv.
"Ty parchante!" křikla Cat a začala po něm metat jednu kletbu za druhou. Ten ale nějakou takovou reakci čekal a proto je odvracel. Divil se, kolik kleteb ta holka v její věku zná a kolik jich zná z černé magie. Po chvíli se mezi lordem Voldemortem a čtrnáctiletou dívkou Cat strhl souboj. Cat používala ty nejbolestivější kletby, které zná a Voldemort si s ní většinou jenom hrál, ale udivilo ho, že se do ní ještě ani jednou s žádnou kletbou nestrefil. Měla rychlé reflexy, proto jim uhýbala.
Po asi deseti minutách, od tohoto okamžiku, se sem přemístili další bystrozoři a také Fénixův řád v čele s Brumbálem, který se o tomto útoku také dozvěděl. Všechny však udivila čtrnáctiletá dívka, bojující s Voldemortem. Hned jí šli na pomoc, ale jak bylo vidět, moc ji nepotřebovala a metala jednu kletbu za druhou. Když Voldemort usoudil, že nemají šanci tento boj vyhrát, dal příkaz k ústupu. Jakmile se přemístil zpět, Cat se podívala na bezvládné tělo jejího otce. Když k němu přišla blíž, strnula. Vedle něj ležela její matka se stejným prázdným výrazem jako její otec.
"NÉÉÉÉ!" rozkřičela se a klekla si k jejím rodičům, kde propukla v obrovský pláč plný bolesti a stesku.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Četlas tuto povídku?

Ano četla 90.3% (93)
Ano četl 9.7% (10)

Komentáře

1 BB BB | 10. června 2007 v 21:47 | Reagovat

KOUKNI SE PLEASE NA WWW.READYHIPHOP.BLOG.CZ A ŘEKNI SVUJ NAZOR JAK SE TI BLOG (NE)LÍBÍ. ČUS A DIK

2 pasu-Hanka pasu-Hanka | E-mail | Web | 12. června 2007 v 15:27 | Reagovat

mooooc hezké, ale smutné!!!!

3 Susanne Susanne | 18. června 2007 v 8:46 | Reagovat

trošku brutální povídka ne ??? ale jinak moooooc pěkná :-)))

4 ZuziRůže ZuziRůže | Web | 25. června 2007 v 9:55 | Reagovat

Supeer!!!! Je to dooost dobrý.

5 Peťka Peťka | E-mail | 25. července 2007 v 8:04 | Reagovat

je to mooc pěkná povídka.. ale taky trochu smutná....

prosím vás nevíte někdo jak byla jedna adresa s povídkama?? bylo to nějak fanfictionhp... ale nevím jak dál.. napiště pls na mail

6 Peťula Peťula | E-mail | Web | 14. září 2007 v 22:41 | Reagovat

Fňuk....takovej smutnej už začátek, ale jinak je to kráásnýý.....

7 Pád´o - girl Pád´o - girl | 29. září 2007 v 11:36 | Reagovat

je to pěkně smutnej začátek , ale jinak píšeš fakt skvěle!!!!

8 Katka Katka | 1. listopadu 2007 v 19:10 | Reagovat

je to dobry ifi jako všechny tvojr povídky

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama